ÇORUM YETİŞKİNLER EĞİTİMİ KÜLTÜR DERNEĞİ BASIN DUYURUSU     18.04.2021 10:24:30
Gençlik Projeleri Destek Programı "2020-I Genel Çağrı" Başvuru kapsamında Çorum Yetişkinler Eğitimi Kültür Derneği tarafından  hazırlanan Proje teklifimiz Gençlik Ve Spor Bakanlığı tarafından desteklenmeye değer görülmüştür.                         
 Gençlerin Gözünden isimli proje 4 binin üzerinde proje başvurusundan, kabul edilen 765 proje arasına girerek proje desteği almayı başardı.  
 Kişisel Gelişim, Fiziksel Aktivite, Egzersiz ve Spor, Kültür ve Sanat, olmak üzere  farklı programlarda başvuru yaptığımız  12 ay sürmesi planlanan ‘Gençlerin Gözünden’  isimli projemiz  Çorum merkez ve ilçelerinde yaşayan,11-29 yaş aralığındaki bölgemizdeki gençlerimize yönelik hazırlanmıştır.

Derneğimize , Çorum’a , gençlerimize ve ülkemize projelerin uygulanmasındaki  hedef kitlelere hayırlı olmasını diliyoruz.

 

Dernek Başkanı Ünal YÜCE proje hakkında ;  

 

Çorum Yetişkinler Eğitimi Kültür Derneği Çorum’un en köklü sivil toplum örgütlerinden olup 27.05.1969 tarihinde  kurulmuş, sosyal, kültürel ve sportif alanlardaki faaliyetlerini sürdürmektedir. 

 

 

Çorum Yetişkinler Eğitimi Kültür derneği olarak hedefimiz Gençlerin; 

 

-Bilimsel gelişmelere ve teknolojik değişimlere kolay adaptasyon sağlaması, gençlerin değişim ve gelişime açık niteliklerinin artırılması 

-Sanatsal faaliyetleri öğrenmesi bu alanda eğitimler alması ve almış olduğu eğitim ve gezilerin sonunda sergi düzenleyerek bu alanda farkındalık yaratması 

-Yenilikçi fikirlere ilgisini ve fikirlerini hayata geçirme imkânlarını arttırmak ve hayata geçirdiği yenilikçi fikirlerle üretime, teknolojiye, ekonomiye katkı sağlamış rol model kişilerle gençleri bir araya getirerek deneyim aktarılması 

-Gençlere yönelik Fotoğraf, Sağlık, Kodlama, Ekoloji, Robotik, sportif vb. eğitimler verilerek bu alanda ürün oluşturmalarını amaçlayan ve yenilikçi fikirlerin hayata geçirilmesinde geri dönüşüm malzemelerinin kullanımı yoluyla sağlıklı çevre bilincine katkı sağlamak. 

 

''Gençlerin Gözünden”  isimli bu proje ile  11-29 yaş aralığındaki Gençlere fotoğrafçılık hakkında eğitim verilmesi ve doğa sevgisi kazandırılması, gençlerimizin teknolojiye olan ilgilerini iyi yönde kullanmalarını sağlamak adına gençlerimizin  kişisel gelişimlerini yenilikçi kurslar  vasıtasıyla desteklenmesi yurt içi ve yurt dışı gezilerle sosyalleşmelerine katkı sunma, değerler eğitimi ile sorumluluk-ahlak-adalet-hoşgörü vatanına sevgi ve saygı duyan evrensel değerleri benimsemiş bireyler olarak yetişmesine sağlama kültürel, sosyal, sportif, bilişim teknolojileri alanlarında ve bölgedeki tüm gençlerimizin yararlanabileceği bir fiziksel ortam hazırlayarak gençlik çalışmaları hakkında farkındalık oluşturmayı hedefliyoruz dedi. 

 

Projemizin kazanımları doğrultusunda oluşturulacak olan Gelişim Atölyelerinde gençlere ücretsiz olarak bu eğitimler Çorum Halk Eğitimi Merkezi ve ASO müdürlüğü ile işbirliği çerçevesinde verilecek ve ulusal/uluslararası düzeyde geçerli olacak  M.E.B. onaylı sertifika verilecektir. 

 

Faaliyetlerimize katılan 11-29 yaş arası bu gençlerimize yönelik yurt içi (Karadeniz Turu)  ve yurt dışına (Balkan Ülkeleri)  kültürel gezilerde  düzenlenecektir. 

  

 

Proje kapsamında gençlere yönelik düzenlenecek eğitim faaliyetlerimiz; 

 

- Robotik Yazılım ve Kodlama Kursu 

- Sağlık Okur Yazarlığı Kursu 

- Ekoloji (Çevre) Okur Yazarlığı Kursu 

- Android ile Mobil Programlama Kursu 

- Fotoğraf Çekim Elemanı Kursu 

- Masa Tenisi Kursu  

- Dart Kursu 

  

Gençlere yönelik Değerler Eğitimi, Teknoloji Bağımlılığı, Öfke Kontrolü Semineri ve Verimli Ders Çalışma Teknikleri 

seminerleri verilecektir.

 

Bölgemizdeki tüm gençlerimizi  Proje faaliyetlerimize katılmak için bekliyoruz. 

Faaliyetlerimize katılmak isteyen Gençlerimiz

 

  http://www.gencleringozunden.net 

 

 adresinden  katılmak istedikleri kurslarımıza kayıt olabilirler.

 

Projemize desteklerinden dolayı  Gençlik Ve Spor Bakanlığına Çorum İl Milli Eğitim Müdürlüğüne Çorum Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü başta olmak üzere  projede emeği geçen herkese teşekkür eder şükranlarımızı sunarız.

 

 

Yerel ve Ulusal Basınımıza projemize göstermiş oldukları ilgiden dolayı çok teşekkür ederim.